• אם אתם בשלב של הקמת העסק ואתם עומדים בפני בחירת שם עסקי או סימן מסחריוודאו כי שם זה אינו בשימוש של עסק אחר. לצורך כך יש לבצע מספר בדיקות אשר יפחיתו את הסיכוי להיתבע בעתיד בגין הפרת סימן מסחר.                                                                                                                          
  • דאגו (לכל הפחות) לרשום באופן דקלרטיבי את השם העסקי שלכם באמצעות הפקדה במשרד עו"ד אשר עוסק בקניין רוחני ולחתום על תצהיר, דבר אשר יהווה ראייה כלשהי למחלוקת שעלולה להתעורר בעתיד. היות ונכון למועד זה לא קיים בישראל רשם זכויות יוצרים רישום דקלרטיבי האמור הנו בגדר הגנה מינימלית אך בהחלט אינה מספקת.                                                                                             
  • מומלץ טרם הגשת בקשה לרישום סימן מסחר לפנות לעו"ד המתמחה בתחום בכדי לבצע חיפוש סימן מסחר. עו"ד הבקיא בתחום יסייע לכם בביצוע חיפוש מושכל במחלקת סימני המסחר. קיימת אפשרות הפקת דוח חיפוש סימן מסחר אשר מבוצע על ידי מחלקת סימני מסחר תמורת תשלום אגרה. דוח זה יציג בפניכם האם קיים סימן זהה רשום או שקיימת בקשה תלויה ועומדת לרישום סימן דומה או זהה. עו"ד הבקיא בתחום ייסע לכם בניתוח תוצאות הדוח, הערכת הסיכוי לקבלת בקשתכם לרישום הסימן ובחינת דרכי פעולה להמשך.                                                                                                                 
  • מומלץ להגיש בקשה לרישום סימן מסחר על מנת לקבל את ההגנה הבלעדית על המותג/השירות שלכם. ככל שהשם של העסק שלכם הנו מקורי, לא קיים שם זהה או דומה (שכבר נרשם כסימן), עברתם בהצלחה את בדיקות הרשם ולא הוגשה התנגדות צד ג' לבקשתכם – ירשם הסימן באופן רשמי. חשוב לציין, כי לזכותכם בסימן ישנו אספקט כלכלי, שכן במידה ותרצו ביום מן הימים למכור את העסק תוכלו לקבל סכום כסף נפרד עבור הבלעדיות בסימן המסחר.                                                                                     
  • הקפידו להציג לכולי עלמא שהמותג או השירות שאתם מספקים מוגן בסימן מסחר. לאחר רישום סימן המסחר חשוב שמתחריכם ידעו ויפנימו כי קיימת לכם הגנה על הסימן, דבר שיחזק את ההרתעה מהפרת זכותכם.
 
סימן מסחר
בעולם העסקי, התוסס והתחרותי, בו אנו חיים נאלצים בעלי עסקים, קטנים כגדולים, להשקיע הרבה מאמצים, זמן וכסף על מנת לקדם את העסק שלהם. לאחר עשייה רבה צובר העסק מוניטין, דבר אשר ממתג אותו כמצליח בתחומו.
 
על כן, חשוב ביותר שבעל עסק ידאג להגן באופן ראוי על המותג/השירות אותו הוא מספק על מנת שמתחריו לא יוכלו לעשות שימוש בטובין שלו לצרכי רווח. להלן מספר טיפים ונקודות למחשבה עבורכם, בעלי העסקים:
לסיום, בעלי עסקים רבים אינם מייחסים חשיבות לרישום סימן מסחר ואינם מבצעים את הרישום. אולם, כאשר העסק שלהם משגשג וצובר מוניטין - לפתע מתחילים לצוץ מתחרים עסקיים כאלו ואחרים המחקים אותם וקוצרים את פרי עמלם.

זכרו, כי רישום סימן מסחר הנו דבר חיוני אשר יגן על זכותכם כבר בתחילת דרכו של העסק ויעניק לכם את הבלעדיות בשימוש בו

18.3.14  מאת: עו"ד דניאל זולוטוביצקי

המידע המובא במאמר זה הנו לרקע כללי בלבד ואינו מתיימר להיות תחליף לייעוץ משפטי 

כיצד להגן על העסק שלכם מפני מתחרים?

דניאל זולוטוביצקי, משרד עורכי דין.      טלפון: 054-7807836         כל הזכויות שמורות 2014©            תנאי שימוש  |   קישורים
האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד, אינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ואין להסתמך עליו בשום צורה שהיא.
Facebook
 
דניאל זולוטוביצקי, משרד עורכי דין.      טלפון: 054-7807836         כל הזכויות שמורות 2014©            תנאי שימוש  |   קישורים
האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד, אינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ואין להסתמך עליו בשום צורה שהיא.