יצרתם יצירה מקורית? יש לכם רעיון מקורי? רוצים לשמור על זכותכם ביצירה שלא תועתק?

לאור העובדה כי בישראל לא קיים רשם ל
זכויות יוצרים אמנים ויוצרים רבים חוששים לחשוף את יצירותיהם ברבים, במיוחד לגופים מסחריים או שותפים עסקיים, מחשש שיצירתם תועתק והם לא יוכלו בעת הצורך להוכיח את ראשוניותם בה.

אופציה ראשונה הינה להחתים את הצד השני על "הסכם סודיות". לעיתים, אפשרות זו עלולה להתמסמס מפאת אי הנוחות בלהחתים גורם מכובד על הסכם כזה או שפשוט אותו גורם מסרב לחתום או שלפעמים ההזדמנות העסקית מגיעה במפתיע מבלי שיש הזדמנות לשלוף הסכם מתאים.

משרדנו מציע ללקוחותיו שירות רישום זכויות יוצרים לרבות רישום רעיונות מסחריים, שירים, מאמרים, ספרים, קורסים, שיטות ייחודיות, עיצובים, ציורים, תוכנות מחשב ואפליקציות, תמונות, סרטוני וידאו, תסריטים, מחזות, פורמטים לתוכניות טלוויזיה, סלוגנים ועוד.

שירות רישום זה נועד להקנות ליוצר את השקט הנפשי והביטחון כי יצירת פרי עמלו הופקדה מבעוד מועד ונרשם כי הוא הטוען לזכויות הראשוניות בה. כמו כן, שירות זה מיועד לאמנים ויוצרים שעומדים לפני מסחור זכויותיהם ומכאן החשיבות ברישום. 
                    
כל הנדרש הוא להגיע למשרדנו עם 2 עותקים מקוריים של היצירה ולמלא טופס מתאים. במעמד זה ינפיק משרדנו אישור רשמי חתום בידי עורך דין בדבר מועד הרישום וזהות היוצר. שמירת היצירה תתבצע למשך 4 שנים בעלות סמלית של 500 שקלים בתוספת מע"מ בלבד.

חשוב להבין כי היות ולא קיים בארץ רשם מיוחד לנושא זה רישום היצירה במשרדנו הינה לצורך דקלרטיבי בלבד ואין ברישום כדי להעניק למפקיד זכויות יוצרים ביצירה מסוימת שכן הזכות האמורה מוקנית מכוח
חוק זכות יוצרים, התשס"ח-2007. האסמכתא אותה מקבל המפקיד תוכל לעמוד כראיה בהליך שיפוטי במידה והיוצר יצטרך להוכיח את ראשוניותו ביצירה בעת הפרת הזכויותיו בה.

ככל שיוצר יקדים וירשום את יצירתו בסמוך למועד היצירה (ולפני שפרסם או חשף אותה לצדדי ג') יוכל להוכיח, במידת הצורך, כי במועד מסוים נוצרה היצירה ונרשמה במשרדנו. עצם הרישום במשרד עורכי דין העוסק בקניין רוחני מביאה את היוצר לעמדה בה לא יוכלו צדדי ג' לנשל אותו מהרעיון המקורי שלו/יצירתו, שכן בוצע מבעוד מועד רישום במשרד עורכי דין. כמשרד עורכי דין אנו מחויבים לשמור על החיסיון של היצירה ולא לעשות בה שום שימוש אלא רק למטרה לשמה ניתנה לנו.

אפשרות שלישית הינה לבצע רישום של היצירה ברשם זכויות היוצרים בארצות הברית בספריית הקונגרס ולקבל תעודה רשמית פדרלית בדבר ההפקדה. תעודה מסוג נתפסת כמהימנה בארץ ובעולם. רישום מסוג זה מראה שבמועד מסוים נרשמה היצירה ועצם הנפקת התעודה על ידי הרשות הפדרלית לא מהווה ראיה לכך שהיצירה היא מקורית. רישום מסוג נועד לרוב עבור יוצרים ויזמים המעוניינים לפרסם את יצירות לקהל יעד בחוץ לארץ.   

משרדנו ישמח לייעץ ולספק לכם את השירות המתאים עבורכם על מנת להגן על זכויותיכם בצורה המירבית והיעילה ביותר.

 
שמירה על זכויות יוצרים

שירות רישום זכויות יוצרים במשרדנו

 
דניאל זולוטוביצקי, משרד עורכי דין.      טלפון: 054-7807836         כל הזכויות שמורות 2014©            תנאי שימוש  |   קישורים
האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד, אינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ואין להסתמך עליו בשום צורה שהיא.